,,JESTEM WIDOCZNY, JESTEM BEZPIECZNY”- SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W SOKOŁOWIE PODLASKIM

p. Dominiką Ślepowrońską i dzielnicowym p. Pawłem Kobylińskim

19 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Skibniewie odbyło się spotkanie edukacyjne uczniów kl. I-III z przedstawicielami KPP w Sokołowie Podlaskim.

Pani policjantka Dominika Ś. dokładnie omówiła temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie mogli przymierzyć kamizelkę odblaskową, założyć opaskę. Okazało się, że dzieci mają dużą wiedzę o zasadach ruchu drogowego. Chętnie odpowiadały na pytania. Podczas spotkania poruszono wiele ważnych tematów: jak reagować, kiedy spotkamy nieznane zwierzę, kiedy nieznajomy chce nas czymś poczęstować, czy otwierać drzwi nieznajomemu. Pan dzielnicowy Paweł K. opowiedział jak uczniowie kl. I-III mogą bezpiecznie jeździć rowerem i korzystać z pojazdów gospodarskich. Mamy nadzieję, że zdobytą i utrwaloną wiedzę każdy zastosuje w życiu codziennym.

Anna Miklas
Iwona Olędzka